V tištěném vydání najdete uprostřed časopisu speciální přílohu, kterou si můžete vytrhnout. Shrnuje opatření, která můžete ve vaší obci zavést, abyste zlepšili hospodaření se srážkami. A navíc je financovat z dotací. Všechno to dává ekologický i ekonomický smysl.
Jedním příkladem za všechny může být využívání dešťovky na základní škole. Zřizovatel ušetří za vodu i stočné, školní zeleň díky zálivce odolá vedru a zpříjemní klima žákům i obyvatelům obce. V galerii najdete další příklady, kdy se obce pustily do hospodaření se srážkovými vodami za dotační podpory.
To, že jde dohromady voda a zeleň, popisujeme v dalších textech. K nim jsme si přizvali odborníky, kteří se hospodaření se srážkami věnují dlouhodobě. S jedním z nich přinášíme i rozhovor o tom, jak takzvaná modrozelená infrastruktura dokáže ulevit sídlům nejenom v době veder.
Přinášíme i trochu suchopárnější texty, nicméně věříme, že pro některé žadatele to bude přínosné. Jeden se týká problematiky veřejné podpory, další řeší možnost vstupu sítí elektronických komunikací do stavebních projektů financovaných z veřejných prostředků.
Dále uvnitř listu najdete info o Norských fondech, podíváte se ke Smyslovským tůním na Blatensku, nebo se můžete poučit, co jsou to vertikální lesy.