Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > O programu > Aktuality

Aktuální zprávy a příspěvky můžete sledovat na novém webu Nová zelená úsporám v sekci Novinky a akce.


 

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Startuje již šestý ročník soutěže Adapterra Awards. Představí novou kategorii –⁠⁠⁠ průmysl
20.02.2024
Odstartoval šestý ročník soutěže Adapterra Awards, která oceňuje adaptační opatření na klimatickou změnu. Stejně jako loni vybere odborná porota ty nejlepší z nich v kategoriích Krajina, Sídla, Budovy a speciálně pro letošní rok také Průmysl.
Ve finále ocenění Adapterra Awards soutěží 21 nejlepších projektů na změnu klimatu. Hlasujte pro ten svůj
08.08.2023
Soutěž Adapterra Awards hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu jako sucho, vedro nebo přívalové deště a shromažďuje je v inspirativní databázi. Díky tomu se tyto příklady dobré praxe mohou realizovat i na dalších místech v České republice.
Červnová Priorita je do zelena, je o NZÚ a mnoha projektech
02.06.2023
V aktuálním vydání časopisu najdete podrobnosti o novinkách v programu Nová zelená úsporám. Konkrétně o možnosti vyměnit starý plynový kotel za tepelné čerpadlo s dotační podporou. Program bude také výhodnější pro bytové domy, ve kterých žijí nízkopříjmové domácnosti.
Nový ročník Adapterra Awards startuje přímo na svátek mokřadů
02.02.2023
U příležitosti dnešního Světového dne mokřadů zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting již pátý ročník celostátní soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu v krajině, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům přívalových srážek i erozi půdy. Realizované projekty se mohou do soutěže přihlásit do 31. března na www.adapterrawards.cz a získat finanční i věcné ceny v jednotlivých kategoriích – Volná krajina, Zastavěná území, Náš domov a Pracovní prostředí. O ceně za nejsympatičtější...
Adapterra Awards 2022 ocenila soběstačný dům, energeticky pozitivní školu, obnovu mokřadů i protierozní prvky v krajině
07.11.2022
Pořadatelé z Nadace Partnerství a Integra Consulting vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií soutěže Adapterra Awards, která prezentuje a oceňuje nejlepší projekty v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu.
Upozorňujeme na dočasné uzavření krajského pracoviště SFŽP ČR v Ostravě
25.10.2022
Z důvodu stavebních úprav v prostorách sídla pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR pro Moravskoslezský kraj budou kanceláře v termínu od 4.11. 2022 do 21.11.2022 dočasně uzavřeny.
Upozorňujeme na dočasné uzavření krajského pracoviště SFŽP ČR v Ústí nad Labem
20.09.2022
Z důvodu celkové rekonstrukce budovy, ve které sídlí pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR pro Ústecký kraj, budou kanceláře dočasně uzavřeny.
Neustále zlepšujeme dostupnost informací pro zájemce a žadatele o dotace
01.09.2022
Spouštíme efektivnější konzultační podporu pro zájemce o dotace z programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací. Na místo jediné dosud využívané Zelené linky, jejíž provoz bude k 8. září ukončen, je nově k dispozici infolinka na každém krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR). Ta je určena pouze pro specifické dotazy, na které nelze najít odpověď na webech programů. Odpovědi na základní dotazy zájemci o dotace najdou na webu v sekci „Časté dotazy“.
Změny v kotlíkových dotacích: O 50 tisíc korun navíc na tepelná čerpadla a omezení podpory plynových kotlů
29.03.2022
Ministerstvo životního prostředí reaguje na doporučení Monitorovacího výboru OPŽP a posiluje snahu ČR i členských států EU zvýšit svou energetickou bezpečnost snížením závislosti na dodávkách plynu z Ruska. Dnes proto dochází k úpravě podmínek kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti, konkrétně k navýšení dotace na tepelné čerpadlo o 50 tisíc korun, tedy na celkových 180 000 Kč. Zároveň vstupuje v platnost časové omezení podpory směrem k plynovým kondenzačním kotlům, a to i v programu Nová zelená úsporám. Ministerstvo bude u kotlíkových...
Podívejte se na záznamy webinářů o dotacích Nová zelená úsporám a kotlíkových dotacích
18.03.2022
Dotační program Nová zelená úsporám se dočkal řady novinek. Nové oblasti podpory a aktuální podmínky programu postupně představují odborníci SFŽP ČR na online webových seminářích. Pro velký zájem nabízíme záznamy těchto webinářů, k dispozici jsou i úvodní prezentace. Připojujeme přednášku na téma kotlíkových dotací.