Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > O programu > Aktuality

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Podívejte se na záznamy webinářů o dotacích z programu Nová zelená úsporám
01.12.2021
Dotační program Nová zelená úsporám se od října dočkal řady novinek. Všechny podstatné změny aktuálně představují odborníci SFŽP ČR na online webových seminářích. Pro velký zájem nabízíme záznamy seminářů o dotacích pro majitele rodinných a bytových domů, k dispozici ke stažení jsou také úvodní prezentace.
V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek, 200 kilometrů alejí po Blaníkem i zelený domov pro seniory
05.11.2021
Nadace Partnerství ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky.
Reakce MŽP a SFŽP ČR na tiskovou zprávu NKÚ
25.10.2021
Program Nová zelená úsporám za 7 let svého trvání přispěl více než 74 tisícům příjemců celkem 16 miliardami korun a dnes patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům v Česku. Domácnosti díky němu šetří jak budoucí výdaje za energii a nově i pitnou vodu, tak i náklady na vstupní investici. MŽP se proti výtkám NKÚ, které jsou opět prezentovány zcela bez jakéhokoliv kontextu, ohrazuje.
Zaregistrujte svůj produkt do nového seznamu výrobků a technologií
13.10.2021
Jste výrobce či dodavatel výrobků, materiálů a technologií, které splňují legislativní požadavky pro uvedení na trh České republiky a současně parametry předepsané programem Nová zelená úsporám nebo kotlíkovými dotacemi? Zaevidujte svůj produkt do nového seznamu a usnadněte žadatelům výběr materiálů pro jejich dotační projekty.
Startuje příjem žádostí v Nové zelené úsporám, není kam spěchat, peněz je dost!
11.10.2021
Úderem úterní desáté hodiny se spustil příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám. Program má zajištěny dostatečné finanční prostředky minimálně do roku 2025 s dalším výhledem až do roku 2030, žádosti bude možné podávat kdykoliv v celém tomto období. Majitelé rodinných a bytových domů se tak nemusí obávat, že svoji žádost nestihnou podat včas. Rozhodně se nebude opakovat situace z některých výzev kotlíkových dotací, kdy byl příjem žádostí uzavřen za několik málo minut či dokonce sekund.
Říjnová Priorita je o nových projektech a příležitostech
11.10.2021
V Jesenici u Prahy bydlí stále více lidí a místní škola kapacitně nestíhala. Obec se proto rozhodla postavit novou školu v pasivním standardu, která se otevřela na začátku tohoto školního roku. Je to další z příkladů úsporně provedené novostavby veřejné budovy.
Dejte hlas nejlepšímu adaptačnímu opatření letošního roku
30.09.2021
Ve světě vlivem klimatické změny již několik let sílí poptávka po opatřeních, která by zchladila vedrem rozpálená města, svlažila suchou krajinu, bránila erozi půdy či brzdila bleskové povodně. Ani Česká republika nezůstává v tomto ohledu pozadu, jak ukazují finálové projekty soutěže Adapterra Awards 2021, která je podporovaná Státním fondem životního prostředí ČR.
Oblíbená přednáška z veletrhu FOR ARCH ke stažení
30.09.2021
Na veletrhu stavebnictví FOR ARCH 2021 proběhly přednášky s tématem Pokračování programu Nová zelená úsporám. Ředitel odboru řízení a podpory programů Ing. Zbyněk Drbal ze SFŽP ČR přednesl a shrnul informace nejen o stávajícím programu Nová zelená úsporám, ale nastínil také navazující podobu tohoto populárního programu, na který je na energeticky úsporné renovace a stavby domů alokováno z Národního plánu obnovy 11 miliard korun.
Pro Dešťovku od 12. října do Nové zelené úsporám
27.09.2021
Oblíbený dotační program na podporu efektivnějšího hospodaření s dešťovou a odpadní vodou se od úterý 12. října přesouvá pod program Nová zelená úsporám. Příjem žádostí na webu www.dotacedestovka.cz skončí 11. října ve 24:00 a již následující den v 10 hodin se znovu otevře přes web Nová zelená úsporám a elektronický systém AIS SFŽP ČR.
Příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám nekončí, plynule se otvírá nová etapa
23.09.2021
Příjem žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám nekončí. Zájemci o dotaci budou moci podat žádost přes webové stránky zadosti-nzu.sfzp.cz až do půlnoci 11. října 2021. Hned následující den, v úterý 12. října, se v 10 hodin rozeběhne příjem žádostí v nové etapě podle nových podmínek v elektronickém systému AIS SFŽP ČR. Peněz je připraveno dost a žádosti bude možné podávat kontinuálně, proto se majitelé domů nemusí obávat, že žádost nestihnou podat včas.