Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > O programu > Aktuality

Aktuální zprávy a příspěvky můžete sledovat na novém webu Nová zelená úsporám v sekci Novinky a akce.


 

Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-
Upozorňujeme na dočasné uzavření krajského pracoviště SFŽP ČR v Ústí nad Labem
20.09.2022
Z důvodu celkové rekonstrukce budovy, ve které sídlí pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR pro Ústecký kraj, budou kanceláře dočasně uzavřeny.
Neustále zlepšujeme dostupnost informací pro zájemce a žadatele o dotace
01.09.2022
Spouštíme efektivnější konzultační podporu pro zájemce o dotace z programů Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací. Na místo jediné dosud využívané Zelené linky, jejíž provoz bude k 8. září ukončen, je nově k dispozici infolinka na každém krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP ČR). Ta je určena pouze pro specifické dotazy, na které nelze najít odpověď na webech programů. Odpovědi na základní dotazy zájemci o dotace najdou na webu v sekci „Časté dotazy“.
Změny v kotlíkových dotacích: O 50 tisíc korun navíc na tepelná čerpadla a omezení podpory plynových kotlů
29.03.2022
Ministerstvo životního prostředí reaguje na doporučení Monitorovacího výboru OPŽP a posiluje snahu ČR i členských států EU zvýšit svou energetickou bezpečnost snížením závislosti na dodávkách plynu z Ruska. Dnes proto dochází k úpravě podmínek kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti, konkrétně k navýšení dotace na tepelné čerpadlo o 50 tisíc korun, tedy na celkových 180 000 Kč. Zároveň vstupuje v platnost časové omezení podpory směrem k plynovým kondenzačním kotlům, a to i v programu Nová zelená úsporám. Ministerstvo bude u kotlíkových...
Podívejte se na záznamy webinářů o dotacích Nová zelená úsporám a kotlíkových dotacích
18.03.2022
Dotační program Nová zelená úsporám se dočkal řady novinek. Nové oblasti podpory a aktuální podmínky programu postupně představují odborníci SFŽP ČR na online webových seminářích. Pro velký zájem nabízíme záznamy těchto webinářů, k dispozici jsou i úvodní prezentace. Připojujeme přednášku na téma kotlíkových dotací.
Nominujte adaptační projekty do soutěže Adapterra Awards
07.03.2022
Soutěž Adapterra Awards, která oceňuje adaptační opatření na klimatickou změnu, vyhlásila nominace pro další ročník.
Kotlíkové dotace 2022 – již brzy ve vašem kraji. S 95% dotací navíc i na zálohu a s asistencí
25.02.2022
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti jsou připravené. Kraje spustí příjem žádostí na konci jara. MŽP a SFŽP ČR dnes pro ně spustily výzvu a také zveřejnily finální podmínky této poslední vlny. Výzva je vyhlášena na 5 mld. korun. Jsou ale připraveny i další finanční prostředky, které postačí k výměně dalších až padesáti tisíc starých kotlů na tuhá paliva.
V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek, 200 kilometrů alejí po Blaníkem i zelený domov pro seniory
05.11.2021
Nadace Partnerství ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky.
Reakce MŽP a SFŽP ČR na tiskovou zprávu NKÚ
25.10.2021
Program Nová zelená úsporám za 7 let svého trvání přispěl více než 74 tisícům příjemců celkem 16 miliardami korun a dnes patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům v Česku. Domácnosti díky němu šetří jak budoucí výdaje za energii a nově i pitnou vodu, tak i náklady na vstupní investici. MŽP se proti výtkám NKÚ, které jsou opět prezentovány zcela bez jakéhokoliv kontextu, ohrazuje.
Zaregistrujte svůj produkt do nového seznamu výrobků a technologií
13.10.2021
Jste výrobce či dodavatel výrobků, materiálů a technologií, které splňují legislativní požadavky pro uvedení na trh České republiky a současně parametry předepsané programem Nová zelená úsporám nebo kotlíkovými dotacemi? Zaevidujte svůj produkt do nového seznamu a usnadněte žadatelům výběr materiálů pro jejich dotační projekty.
Startuje příjem žádostí v Nové zelené úsporám, není kam spěchat, peněz je dost!
11.10.2021
Úderem úterní desáté hodiny se spustil příjem žádostí v další etapě programu Nová zelená úsporám. Program má zajištěny dostatečné finanční prostředky minimálně do roku 2025 s dalším výhledem až do roku 2030, žádosti bude možné podávat kdykoliv v celém tomto období. Majitelé rodinných a bytových domů se tak nemusí obávat, že svoji žádost nestihnou podat včas. Rozhodně se nebude opakovat situace z některých výzev kotlíkových dotací, kdy byl příjem žádostí uzavřen za několik málo minut či dokonce sekund.