Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Aktuality > Červnová Priorita se věnuje Norským fondům

Červnová Priorita se věnuje Norským fondům

13. 06. 2019
Norské fondy se naplno rozjíždějí. Na ochranu českého životního prostředí budou postupně přitékat desítky milionů korun. V Prirotě vám přinášíme přehled o dotačních výzvách, vysvětlujeme, co Norské fondy vlastně jsou a můžete si přečíst i zkušenosti skandinávských kolegů s ochranou životního prostředí. A jak o české přírodě přemýšlí norský velvyslanec v Česku? To se dozvíte z našeho rozhovoru.
Prvosenka nejmenší na hraně Labského dolu, foto: archiv Správy NP Krkonoše

Avšak nejen Norské fondy pomáhají k lepšímu životnímu prostředí. V Česku se zlepšuje vzduch a razantně k tomu přispívají výměny starých kotlů. Žádosti o dotace na výměnu dalších kotlů se jenom sypou, premiantem je v tomto ohledu zejména Moravskoslezský kraj.

Když už stavíte školu, proč ji rovnou neudělat jako školní pomůcku a povzbudit v dětech zájem o přírodu a životní prostředí? To si řekli v Malém Újezdu a vybudovali úžasný prostor pro vzdělávání a výuku dětí v 21. století. Můžeme jen kvitovat slova starosty obce, který doufá, že příklad jejich školy třeba pomůže inspirovat další obce.

Venku udeřila vedra, a tak vám ochlazení zajistí výlet do Tiských skal na Děčínsku. Díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí se zde podařilo zkrotit erozi skal.

Zahraniční rubrika vám umožní nakouknout do velrybích stezek, v Technologii se věnujeme odstraňování mikronečistot z pitné vody.

PRIORITA 6/2019