Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Aktuality > Listopadová Priorita přináší inspirativní projekty i důležité rady

Listopadová Priorita přináší inspirativní projekty i důležité rady

06. 11. 2020
Jaké jsou nejúspěšnější adaptační projekty? Jaké nejdůležitější termíny není radno zameškat? Jak funguje potravinová banka? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v novém čísle Priority.

K dispozici jsou další peníze na protipovodňová opatření. Díky nim je možné pořídit do obce varovný systém nebo zajistit nebezpečné svahy, u kterých hrozí sesuv nebo řícení kamenů. Přinášíme podrobnosti o aktuálních výzvách.

Hlasovali jste v soutěži Adapterra Awards? V Prioritě najdete ukázky vítězných projektů jednotlivých kategorií i s podrobnými popisy. Můžete se jimi inspirovat i vy.

Potravinové banky, které sbírají potraviny a dávají je těm nejchudším a nejpotřebnějším lidem, mohou rovněž žádat o podporu z Operačního programu Životní prostředí. V rubrice Úspěšný projekt představujeme potravinovou banku Džbánsko, která funguje na severu Čech.

Dostali jste dotaci a máte rozjetý projekt? Připomínáme vám důležité termíny, které je potřeba s koncem roku dodržet. Na stránkách časopisu najdete také pár rád k dozorování projektů, tak aby vše fungovalo, jak má.

V reportáži jsme se podívali na Perninské rašeliniště v Krušných horách, která se vzpamatovává z následků těžby rašeliny.

Blíží se Vánoce a některý z dárků bude určitě z Lega. Jak se tato slavná firma snaží nahradit plasty, si můžete přečíst v rubrice Technologie.

PRIORITA 11/2020