Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Aktuality > Příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám nekončí, plynule se otvírá nová etapa

Příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám nekončí, plynule se otvírá nová etapa

23. 09. 2021
Příjem žádostí o dotace v programu Nová zelená úsporám nekončí. Zájemci o dotaci budou moci podat žádost přes webové stránky zadosti-nzu.sfzp.cz až do půlnoci 11. října 2021. Hned následující den, v úterý 12. října, se v 10 hodin rozeběhne příjem žádostí v nové etapě podle nových podmínek v elektronickém systému AIS SFŽP ČR. Peněz je připraveno dost a žádosti bude možné podávat kontinuálně, proto se majitelé domů nemusí obávat, že žádost nestihnou podat včas.
  • Příjem žádostí do 11. října 2021 (24:00) ZDE (od 12.října zůstane systém přístupný pro správu podané žádosti)
  • Příjem žádostí od 12. října 2021 (10:00) ZDE

Nová etapa programu Nová zelená úsporám nabídne v prvních letech 11 miliard korun z Národního plánu obnovy a přinese řadu novinek. Vedle rozšířené nabídky podporovaných opatření (Dešťovka, dobíjení pro elektromobily, ohřev vody …) to budou například vyšší jednotkové dotace či podpora majitelů rekreačních domů, kteří dříve na dotaci nedosáhli.

Nově program přinese finančně zajímavé dotační bonusy, a to při kombinaci více opatření, při využití dotace na zateplení současně s kotlíkovou dotací či za environmentálně šetrné řešení projektu. Od 12. října si budou moci požádat o dotaci ti majitelé a stavebníci rodinných a bytových domů, jejichž projekt splňuje nové podmínky programu a kteří svůj projekt zrealizovali po 1. lednu 2021.

Kompletní podmínky Nové zelené úsporám platné pro příjem žádostí od 12. naleznete v dokumentech s názvem Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory – rodinné domy a Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory – bytové domy na této stránce.

Dotační program Nová zelená úsporám se zaměřuje na podporu energeticky úsporných staveb a rekonstrukcí rodinných a bytových domů po celé ČR. Majitelům a stavebníkům obytných budov ušetří výdaje za energii a pitnou vodu i vstupní investici, zhodnocuje nemovitost a díky úspoře energií přispívá ke snížení škodlivých emisí do ovzduší.