Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Aktuality > Priorita vás v květnu vezme na návštěvu úspěšných projektů

Priorita vás v květnu vezme na návštěvu úspěšných projektů

07. 05. 2019
Květen je ve znamení vypsání dvou miliardových výzev na energetické úspory ve veřejných budovách. Výzvy jsou již otevřené, takže neváhejte a přečtěte si, na co všechno je možné peníze získat.

Pohled přinášíme i na mnohá místa České republiky, kde se daří úspěšně pečovat o životní prostředí a přírodu. Jsou to například louky v Beskydech, kde se daří fauně i flóře, a to i díky péči člověka. Starají se o ni lidé, kteří do přírody vracejí vzácného motýla.

Podíváme se ale i do lidských sídel, například do Týna nad Vltavou, kde obnovili park v centru města. Reportáž vás vezme do Klenčí, tam navštívíme Dům Českého lesa. Další dotační projekty zlepšující životní prostředí najdete v naší galerii.

Začíst se můžete i do zkušeností ze zahraničí, nebo do rubriky Technologie, jejímž tématem je sucho. Boji se suchem se věnovala i konference Ochrana vody v přírodě, v Prioritě se dozvíte to hlavní, co na ní zaznělo. Na stránkách časopisu, ať již papírových nebo elektronických, najdete i mnohé další zajímavosti a zprávy. Přejeme příjemné čtení.

PRIORITA 5/2019