Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Tiskové zprávy > Detail tiskové zprávy

Rozhodněte o vítězi soutěžní přehlídky Úsporný dům 2019 a vyhrajte atraktivní ceny

10.01.2020   |   Tisková zpráva
Právě váš hlas může rozhodnout o nejzajímavější novostavbě nebo rekonstrukci. Hlasování veřejnosti končí 31. 1. 2020 ve 12 hodin. Na hlasující čekají atraktivní ceny.

V soutěžní přehlídce bojuje o prvenství 20 novostaveb a 7 rekonstrukcí, které postoupily do veřejného hlasování z užšího výběru odborné poroty. Ta hodnotila architekturu, konstrukční, technické i technologické řešení staveb a z celkového počtu přihlášených 52 staveb vybrala 27. V obou kategoriích budou uděleny dvě Ceny odborné poroty, dále bude udělena jedna Cena generálního partnera a jedna Cena veřejnosti pro celkového vítěze.

Hlasujte a vyhrajte atraktivní ceny

Každý hlasující má k dispozici tři hlasy, které může libovolně rozdělit mezi kategorie pasivní NOVOSTAVBA a ÚSPORNÁ REKONSTRUKCE. K zapojení do soutěže o atraktivní výhry stačí odpovědět na soutěžní otázku. Na výherce z řad hlasujících čeká zapůjčení elektromobilu na týden, on-line kurz „Stavíme dům s Dřevostavitelem“, 2x fitness hodinky Xiaomi Mi Band 4, 3x roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby anebo 3x unikátní obrázková knížka pro nejmenší o tom, jak Týna a kocour Mikeš staví zdravý a krásný dům. Všichni hlasující získají čestné vstupenky na veletrh FOR PASIV 2020, na kterém proběhne 6. února slavnostní vyhlášení a předání cen. 

Finanční ocenění pro vítěze, let balónem nebo víkend v pasivním domě

Mezi odměnami pro vítězné stavby jsou finanční ocenění 1x 60.000 Kč, 2x 30.000 Kč a víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji. Vítěz hodnocení generálního partnera, kterým je Hypoteční banka, a.s, si bude moci prohlédnout svou vítěznou stavbu z ptačí perspektivy v balonu a získá k tomu balíček finančních služeb.

Jaké stavby bojují o váš hlas?

V kategorii PASIVNÍ NOVOSTAVBA naleznete nejen rodinné a bytové domy, ale i administrativní budovu a nemocnici.
V kategorii ÚSPORNÁ REKONSTRUKCE vedle zdařilých rekonstrukcí rodinných domů soutěží i městská knihovna či obchodní akademie.

Všechny soutěžní stavby najdete na www.soutez-uspornydum.cz

Důležité termíny

Vyhlášení soutěžní přehlídky proběhlo 17. 9. 2019 na veletrhu FOR ARCH.
Přihlášení staveb do soutěžní přehlídky bylo možné od 17. 9. – 4. 12. 2019.
Hodnocení odbornou porotou proběhlo 10. 12. 2019.
Hlasování veřejnosti probíhá od 16. 12. 2019 – 31. 1. 2020 do 12 hodin na www.soutez-uspornydum.cz.
Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 6. 2. 2020 u příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV.
Udělena budou tato ocenění: ocenění odborné poroty v obou kategoriích, cena Generálního partnera Hypoteční banka, cena veřejnosti.

Vyhlašovatelé: Státní fond životního prostředí ČR | ABF, a.s.
Organizátor: Centrum pasivního domu, z.s.

Záštitu nad soutěžní přehlídkou poskytlo: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo životního prostředí, Česká komora architektů, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků

Fotografie loňských vítězů / Bannery soutěžní přehlídky / Tiskové zprávy / Odborná porota