Právě se nacházíte: Nová zelená úsporám > Aktuality > Priorita: Nové dotace pomohou obcím řešit nedostatek vody

Priorita: Nové dotace pomohou obcím řešit nedostatek vody

10. 05. 2018
V Česku je sucho a výhledy odborníků zatím příliš příznivé nejsou. V aktuálním vydání Priority vám přinášíme informace o stovkách milionů korun připravených pro obce. Špatná kvalita pitné vody, nedostatečné zásoby, vysychající vrty, to jsou problémy, se kterými se v poslední době potýká stále více obcí. Podpora se vztahuje nejen na podzemní, ale i povrchové zdroje a zcela nově také na výstavbu nových nebo rekonstrukci nefunkčních přivaděčů pitné vody. Výzva je už otevřená, obce mohou čerpat peníze a následně pak i vodu.

Pokud žijete v místě, kde nejsou stabilní svahy či skály, mohly by váš problém vyřešit dotace na řešení svahových nestabilit. Díky nim můžete sanovat skálu nebo zajistit ujíždějící svah. Více se dočtete v papírovém vydání.

V květnovém vydání přinášíme mimo jiné i odpovědi na nejčastější otázky k dotacím na domácí čistírny odpadních vod. Všechny se nám na papír nevešly, jejich kompletní přehled najdete na tomto odkazu.

Pokud byste měli jakékoliv dotazy k dotacím či programům, můžete nám zavolat nebo napsat. Rádi vás také potkáme osobně. Pokud se chystáte na nějaký tematicky spřízněný veletrh, jistě tam narazíte i na náš stánek. Seznam akcí, na kterých vám budou naši odborníci k dispozici, najdete uvnitř listu.

PRIORITA 5/2018